Articles

Preakness Stakes vítězů: Seznam minulých vítězů, nejrychlejší časy, nejlepší okamžiky v závodě historie

Jen proto, Kentucky Derby je více populární a Belmont Stakes korun Trojitá Koruna-vítězné koně neznamená, že bychom měli ignorovat Preakness Stakes v Pimlico Race Course.

níže jsou minulí vítězové Preakness, druhý klenot trojité koruny dostihů, spolu s nejrychlejšími vítěznými časy závodů a nejlepšími okamžiky v dlouhé historii akce.,

<| div>

Více: vítězové Triple Crown/Near misses

vítězové Preakness

zde je seznam vítězných koní a žokejů sázek Preakness.

1984 Brány Tanečnice, A. Cordero Jr.

1983 Pověřen Testamony, D. A. Miller Jr.

nejrychlejší časy Preakness

sekretariát běžel nejrychlejší závod v historii Preakness v roce 1973, ale až v roce 2012 byl uznán jako takový.

Maryland Racing Commission použila novou technologii časování k určení, že sekretariát vyhrál Preakness v 1:53, ne 1: 53.4. Se změnou vlastní rekord pro každý ze tří závodů Triple Crown. Níže uvedený seznam počítá pouze s Předloňskými závody běžícími od roku 1925, kdy se vzdálenost změnila na jednu a tři šestnácté míle, což je dnes.,

Nejlepší Preakness představení

nejkratší ze tří závodů Triple Crown, může často poskytnout ty nejlepší momenty, protože v blízkosti povrchové úpravy. Zde je sedm nejlepších závodů v historii Preakness.

VÍCE: Vzpomínka Londýn je „Běh na Pisoáry“

Ospravedlnit (2018)

Ospravedlnit vstoupil do roku 2018 Preakness Stakes jako těžký favoritem na vítězství, které by mu pokračovat v jeho nabídku, aby se stala druhým koněm za čtyři roky vyhrát Triple Crown poté, co American Pharoah., Po skákání do vedení, nicméně, Ospravedlnit se ocitl krku a krk s Dobrou Magií, a dva koně byli prakticky k nerozeznání sestupuje úsek mlhavé Pimlico Race Course. Na začátku závodu to ale vypadalo příliš blízko, než aby si většina závodu vyžádala.

budu mít další (2012)

kůň Douga O ‚ Neilla v Kentucky Derby porazil oblíbeného Bodemeistera, pak to udělal znovu o dva týdny později v Preakness. Běžel dolů hříbě Boba Bafferta s jedním furlong jít, tahání dopředu nosem jako dva překročil čáru., Budu Mít Další poškrábaný z Belmont Stakes kvůli zranění, takže jsme nikdy ho viděl běžet nejtěžší test Triple Crown. Tento kůň by se mohl zavřít, nezbytný pro zajištění třetího a posledního klenotu.

Afleet Alex (2005)

Pokud ne pro 50-1 dlouhý výstřel Giacomo vytáhl vzrušující Kentucky Derby, Afleet Alex mohl vyhrát Triple Crown. Ale v Preakness, kůň a žokej Jeremy Rose téměř šel dolů kolem zatáčky po nárazu do Scrappy T., Byl to děsivý okamžik pro oba, ale Afleet Alex nějak udržoval rovnováhu a letěl dolů, aby vyhrál o pět délek.

silver Charm (1997)

kdyby byl tento závod ještě o pár metrů delší, patřil by kapitánovi Bodgitovi. Místo toho, 1997 Kentucky Derby vítěz Silver Charm překonal ho i volný House nosem vyhrát druhou etapu Triple Crown. Touch Gold běžel dolů stříbrné kouzlo v Belmont o tři týdny později, vyhrávat o půl délky.,

Sunday Silence (1989)

Sunday Silence and Easy Goer vstoupil do úseku Preakness dead even z roku 1989. Nakonec ani jeden nezískal ani neztratil půdu pod nohama. Ale poražený, snadný brankář, jen zvedl hlavu v cílové čáře a stálo ho to vítězství. Koňské dostihy se nemohou dostat blíž než tenhle.

Codex (1980)

Jeden z nejvíce kontroverzní dokončí závod v historii přišel v roce 1980, kdy Codex a žokej Angel Cordero narazil Kentucky Derby vítěz Skutečné Riziko pro vnější okolí poslední zatáčky., Dostal se pod velkou veřejnou kontrolu, ale Maryland Jockey Club nakonec rozhodl, že nedošlo k žádnému zásahu, a Codex zůstal vítězem.

potvrzeno (1978)

vítěz Triple Crown zastavil Alydara po úseku v Pimlico, aby vyhrál druhou nohu. Tyto dva koně závodil bezprecedentní 10 časy během jejich 2-a 3-leté období, a potvrdil převládal v sedmi z nich. Alydar, otec Easy Goer, skončil druhý ve všech třech závodech Triple Crown ten rok.

sekretariát (1973)

první zatáčka v Pimlico je těsná., Je to myšlenka být příliš těsný, aby se brzy pohybovat. Sekretariát a žokej Ron Turcotte měl jiné myšlenky v Preakness 1973. Sekretariát se nezlomil dobře, ale šel z posledního na první v 300 yardech brzy v závodě a porazil Sham o tři délky. Je to stále nejrychlejší závod v historii.