Articles

Preakness Stakes winners: List of past champions, fastest times, best moments in race history

tylko dlatego, że Kentucky Derby jest bardziej popularny i Belmont Stakes korony rzadkie Triple Crown-winning horses nie oznacza, że powinniśmy ignorować Preakness Stakes na Pimlico Race Course.

poniżej przedstawiamy zwycięzców Preakness, drugiego klejnotu potrójnej korony wyścigów konnych, a także najszybsze czasy wyścigów i najlepsze momenty w długiej historii imprezy.,

Więcej: Triple Crown winners | Near misses

Preakness winners

oto lista zwycięskich koni i dżokejów Preakness Stakes.

1984 Gate dancer, A. Cordero Jr.

1983 deputed testamony, D. A. Miller Jr.

najszybszy czas Preakness

Secretariat prowadził najszybszy wyścig w historii Preakness w 1973 roku, ale dopiero w 2012 roku został uznany za taki.

Wraz ze zmianą jest właścicielem rekordu każdego z trzech wyścigów Triple Crown. Poniższa lista liczy tylko wyścigi Preakness prowadzone od 1925 roku, kiedy to dystans zmienił się na jeden i trzy szesnasty mil, który jest dzisiaj.,

najlepsze występy Preakness

najkrótszy z trzech wyścigów Triple Crown może często zapewnić najlepsze chwile ze względu na bliskie wykończenia. Oto siedem najlepszych wyścigów w historii Preakness.

Więcej: Remembering Pimlico ' s „Running of the Urinals”

Justify (2018)

Justify wszedł do 2018 Preakness Stakes jako ciężki faworyt do zwycięstwa, co pozwoliło mu kontynuować swoją walkę o tytuł drugiego konia w ciągu czterech lat, który zdobył potrójną koronę po amerykańskim Pharoah., Po wyskoczeniu na wczesną prowadzenie, jednak Justify znalazł się łeb w łeb z dobrą magią, a dwa konie były praktycznie nie do odróżnienia schodząc na odcinek mglistego toru wyścigowego Pimlico. Justify

I 'll Have Another (2012)

koń Douga O' Neilla pokonał ulubionego Bodemeistera w Kentucky Derby, a następnie zrobił to ponownie dwa tygodnie później na Preakness. Przejechał Colta Boba Bafferta z jednym furlongiem, ciągnąc do przodu za nos, gdy obaj przekroczyli linię., Będę miał kolejne zadrapania Z Belmont Stakes z powodu kontuzji, więc nigdy nie widzieliśmy go w najtrudniejszym teście Triple Crown. Koń ten mógł się zamknąć, niezbędny do zabezpieczenia trzeciego i ostatniego klejnotu.

Afleet Alex (2005)

gdyby nie 50-1 long shot Giacomo wyciągający ekscytujące Derby Kentucky, Afleet Alex mógłby wygrać Triple Crown. Ale w Preakness, koń i dżokej Jeremy Rose prawie zeszli na zakręcie, wpadając na Scrappy T., To był przerażający moment dla obu, ale Afleet Alex jakoś utrzymał równowagę i poleciał w dół odcinka, aby wygrać o pięć długości.

Silver Charm (1997)

gdyby ten wyścig był nawet o kilka stóp dłuższy, należało by do kapitana Bodgita. Zamiast tego, Zwycięzca Kentucky Derby w 1997 roku Silver Charm pokonał zarówno jego, jak i Free House ' a o nos, aby wygrać drugą część Triple Crown. Trzy tygodnie później Touch Gold zdobył srebrny medal w Belmont, wygrywając o pół długości.,

Sunday Silence (1989)

Sunday Silence i Easy Goer wkroczyły na odcinek Preakness dead even z 1989 roku. Ostatecznie żaden z nich nie zdobył ani nie stracił żadnej ziemi. Ale przegrany, Easy Goer, po prostu podniósł głowę na mecie i kosztowało go zwycięstwo. Wyścigi konne nie mogą się zbliżyć.

Codex (1980)

jeden z najbardziej kontrowersyjnych finiszów w historii wyścigów nastąpił w 1980 roku, kiedy to Codex i dżokej Angel Cordero pokonali zwycięzcę Kentucky Derby w finale., Został on poddany publicznej kontroli, ale Maryland Jockey Club ostatecznie orzekł, że nie było żadnych ingerencji, a Codex pozostał zwycięzcą.

Te dwa konie ścigały się bezprecedensowo 10 razy w sezonach 2 – i 3-letnich, a zwyciężyły w siedmiu z nich. Alydar, ojciec Easy Goer, zajął drugie miejsce we wszystkich trzech wyścigach Triple Crown w tym roku.

pierwszy zakręt w Pimlico jest ciasny., Uważa się, że jest zbyt ciasny, aby wykonać wczesny ruch. Secretariat i dżokej Ron Turcotte mieli inne pomysły w Preakness 1973. Secretariat nie złamał się dobrze, ale na początku biegu na 300 metrów wyprzedził Shama o trzy długości. To wciąż najszybszy wyścig w historii Preakness.