Advil Kylmä ja Sinus
Generic Nimi: ibuprofeeni, pseudoephedrine hydrochloride
lääkemuoto: tabletti, päällystetty
Lääketieteellisesti tarkistetaan Drugs.com. Viimeksi päivitetty 22. Toukokuuta 2020.,/div>
vaikuttavat AINEET (KUSSAKIN CAPLET)
Ibuprofeeni, jota on 200 mg (NSAID)*
Pseudoephedrine HCl 30 mg
*ei-steroidiset anti-inflammatorinen lääke,
TARKOITUS
kipulääkettä/kuume vähennysventtiilillä
Nenän limakalvoja supistava
KÄYTTÄÄ
tilapäisesti lievittää näitä oireita flunssan tai flunssa:
- päänsärky
- kuume
- sinus paine
- nenän tukkoisuus
- vähäinen kehon kivut ja säryt
Varoitukset
Allergia hälytys:
Ibuprofeeni, voivat aiheuttaa vakavan allergisen reaktion, varsinkin ihmisille allergisia aspiriinia., Oireita voivat olla:
- nokkosihottuma
- kasvojen turvotus
- astma (hengityksen vinkuminen)
- järkyttää
- ihon punoitusta
- ihottuma
- rakkuloita
Jos allerginen reaktio ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja hakeudu lääkäriin heti.
Vatsa verenvuoto varoitus:
Tämä tuote sisältää NSAID, joka voi aiheuttaa kovaa vatsa verenvuotoa., reseptiä tai nonprescription Nsaid
Älä käytä
- alle 12-vuotiaat
- jos sinulla on joskus ollut allerginen reaktio jollekin muuta kipulääkettä/kuume vähennysventtiilillä
- juuri ennen tai jälkeen sydämen leikkaus
- jos olet nyt ottamassa reseptiä monoamiinioksidaasin estäjää (MAO-estäjä) (tiettyjä lääkkeitä masennuksen, psyykkisiä tai emotionaalisia ehtoja, tai Parkinsonin tauti), tai 2 viikkoa lopettamisen jälkeen MAO-estäjä lääke., Jos et tiedä, sisältääkö reseptilääkkeesi MAO: ta, kysy lääkäriltä tai apteekista ennen tämän lääkkeen käyttöä., kokemus tahansa seuraavista merkkejä vatsa verenvuoto:
- heikottaa
- oksentaa verta
- on verinen tai musta uloste
- on vatsakipu, joka ei parane
- kuume pahenee tai kestää yli 3 päivää
- nenän tukkoisuus kestää yli 7 päivää
- oireet jatkuvat tai pahenevat
- punoitusta tai turvotusta on läsnä tuskallinen alue
- saat hermostunut, huimausta, tai uneton
- kaikki uudet oireet näkyvät
, Jos olet raskaana tai imetät,
kysy terveydenhuollon ammattilainen ennen käyttöä., Se on erityisen tärkeää käyttää ibuprofeenia viimeisten 3 kuukauden aikana, ellei ehdottomasti ohjataan tekemään niin lääkäri, koska se voi aiheuttaa ongelmia sikiölle tai komplikaatioita synnytyksen aikana.
ei lasten ulottuville.
yliannostustapauksissa hakeudu välittömästi lääkärin hoitoon tai ota yhteys Myrkytystietokeskukseen.
OHJEET
- älä ota useammin kuin suunnattu
- pienintä tehokasta annosta tulisi käyttää
- aikuisille ja lapsille 12-vuotiaita ja yli:
- ota 1 caplet joka 4. 6 tuntia, kun oireet jatkuvat., Jos oireet eivät tehoa 1 kapletiin, voidaan käyttää 2 kaplettia.
- älä käytä enempää kuin 6 caplets 24 tunnin ajan, ellei ohjannut lääkäri
- alle 12-vuotiaat: ei saa käyttää
LISÄTIETOJA
- tallentaa 20-25°C (68-77°F). Vältä liiallista lämpöä yli 40°C (104°F).
- lue kaikki varoitukset ja ohjeet ennen käyttöä. Pidä kartonki.,
INACTIVE INGREDIENTS
acetylated monoglycerides, carnauba wax, colloidal silicon dioxide, corn starch, croscarmellose sodium, methylparaben, microcrystalline cellulose, pharmaceutical glaze, pharmaceutical ink, povidone, pregelatinized starch, propylparaben, sodium benzoate, sodium lauryl sulfate, stearic acid, sucrose, synthetic iron oxides, titanium dioxide
QUESTIONS OR COMMENTS?
Call toll free 1-800-88-ADVIL
PRODUCT PACKAGING
The product packaging shown below represents a sample of that currently in use., Myös muita pakkauksia voi olla saatavilla.,
See new warnings information
Advil COLD & SINUS
Non-Drowsy
Ibuprofen 200 mg >> Pain Reliever/Fever Reducer (NSAID)
Pseudoephedrine HCl 30 mg >> Nasal Decongestant
Relieves Sinus Pressure, Nasal Congestion and Fever
20 COATED CAPLETS*
*Oval-Shaped Tablets
Wyeth Consumer Healthcare, Madison, NJ 07940 USA ©2009 Wyeth
For most recent product information, visit www.advil.,com
Ulkonäkö tan Advil Kylmä & Sinus caplet on tavaramerkki Wyeth Consumer Healthcare
Tuote sisällä sinetöity muovi läpipainopakkaus folio tausta. Älä käytä, jos Muovinen läpipainopakkaus tai foliosulku on rikki.,meille (ibuprofeeni / pseudoefedriini)
- Haittavaikutuksia
- Raskauden Aikana
- Annostus Tietoa
- Huumeiden Kuvia
- Huumeiden Vuorovaikutus
- Hinnoittelu & Kuponkeja
- En Español
- 30 Arviot
- Huumeiden luokka: ylähengitysteiden yhdistelmiä
- FDA Hälytyksiä (2)
Kuluttajien resurssit
- Advil Kylmä & Sinus
- Advil Kylmä ja Sinus Caplets
Ammatilliset resurssit
Muita merkkejä: Motrin Childrens Kylmä
Muita Muotoiluja
- Advil
- .,.. +10 enemmän
hoitoon Liittyviä oppaita
- Poskiontelo-Oireita